Öppettider och kontakt

Sommarens öppettider 15/6 - 14/8

Tanums bibliotek
Måndag STÄNGT
Tisdag - onsdag kl. 12-18
Torsdag - fredag kl. 10-16

Bullarens bibliotek
Tisdag kl. 13-18

Fjällbacka bibliotek
STÄNGT

Pop-up! Måndag kl. 15-17, parkeringen Coop Fjällbacka

Hamburgsunds bibliotek
STÄNGT

Pop-up! Onsdag kl. 15-17, vid kiosken mittemot Ica Skutan Hamburgsund

Här kan du läsa mer om vad take away och pop-up innebär

____________________________________________________

Personal

Andersson, Mikael
Biblioteksassistent, filialföreståndare
Bullaren, fakturor, fjärrlån
mikael.andersson@tanum.se
0525-182 34, Bullaren 0525-180 54

Elg, Emelie
Barnbibliotekarie
emelie.elg@tanum.se
0525-182 31

Hugoson, Annelie
Läs- och skrivtekniker
annelie.hugoson@tanum.se
070-609 28 33 OBS! Endast SMS

Joling, Anton
Bibliotekarie, filialföreståndare Fjällbacka bibliotek
anton.joling@tanum.se
0525-180 99, Fjällbacka 0525-180 70

Lindqvist, Caroline
Biblioteksassistent, filialföreståndare Hamburgsund bibliotek, Galleri Ranrike
caroline.lindqvist@tanum.se
0525-182 00, Hamburgsund 0525-180 71

Malm Ramsvik, Sara
Bibliotekssamordnare
sara.malmramsvik@tanum.se
0525-183 46

Olsson, Elenor
Biblioteksassistent, medieinköp, påminnelser och fakturor
elenor.olsson@tanum.se
0525-182 38

Pettersson, Jonas
Vik. studie- och skolbibliotekarie
jonas.pettersson@tanum.se
0525-183 88

Randelhoff, Susanne
Studie- & skolbibliotekarie (föräldraledig)
susanne.randelhoff@tanum.se
0525-180 93

Sparre, Birgitta
Kultur- & fritidschef
birgitta.sparre@tanum.se
0525-182 32

Wirling, Helena
Kultursamordnare
helena.wirling@tanum.se
0525-182 33



Kontakt

Tanums Bibliotek

Huvudbiblioteket, Tanumshede
0525-182 35
biblioteket.tanum@tanum.se

Bullaren
0525-180 54

Fjällbacka
0525-180 70

Hamburgsund
0525-180 71

Adresser till biblioteken

Kundcenter

Telefon 0525-180 00
Fax 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Kommunhuset
Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Tedacthuset
Storemyrsvägen 2
457 31 Tanumshede

Telefon

Länkar

Facebooklogo

Bli vän med biblioteket!

Tanums bibliotek finns på Facebook. Lägg till oss som vän och du får snabbt reda på vad som händer!

Besök oss på Facebooklänk till annan webbplats.