Öppettider och kontakt

Avvikande öppettider

Kristi himmelsfärd
Onsdag 29 maj
Hamburgsunds bibliotek STÄNGT
Tanums bibliotek kl. 10- 14

Torsdag 30 maj
Alla bibliotek är stängda


Nationaldagen
Onsdag 5 juni
Hamburgsunds bibliotek STÄNGT
Tanums bibliotek kl. 10- 14

Torsdag 6 juni
Alla bibliotek är stängda

Ordinarie öppettider

Biblioteket i Tanumshede

Mån-fre 8-10 SJÄLVSERVICE
Mån-tors 10-18
Fre 10-17

Biblioteket Hamburgsund

Mån 10-14
Ons 15-18
Fre 10-14

Biblioteket Fjällbacka

Mån 15-18
Ons 10-14
Tors 1-14
Fre 15-17

Biblioteket Bullaren

Tis 13-18
Tors 10-16

Välkomna!

Personal

Andersson, Mikael

Biblioteksassistent, filialföreståndare
Bullaren, fakturor, fjärrlån

mikael.andersson@tanum.se

0525-182 34, 0525-180 54

Elg, Emelie

Bibliotekssamordnare

emelie.elg@tanum.se

0525-182 31

 

Hugoson, Annelie

Läs- och skrivtekniker

annelie.hugoson@tanum.se

070-609 28 33 OBS! Endast SMS


Joling, Anton

Barnbibliotekarie

anton.joling@tanum.se

0525-180 99


Lindqvist, Caroline

Biblioteksassistent, filialföreståndare Hamburgsund, Galleri Ranrike

caroline.lindqvist@tanum.se

0525-182 00, 0525-180 71


Larsson, Lisbeth

Filialföreståndare Fjällbacka bibliotek

lisbeth.larsson@tanum.se

0525-180 70


Olsson, Elenor

Biblioteksassistent, medieinköp, påminnelser och fakturor

elenor.olsson@tanum.se

0525-182 38


Randelhoff, Susanne

Studie- & skolbibliotekarie

susanne.randelhoff@tanum.se

0525-180 93


Sparre, Birgitta

Kultur- & fritidschef

birgitta.sparre@tanum.se

0525-182 32

 

Wirling, Helena

Kultursamordnare

helena.wirling@tanum.se

0525-182 33



Kontakt

Tanums Bibliotek

Huvudbiblioteket, Tanumshede
Tel. 0525-182 35
biblioteket.tanum@tanum.se

Bullaren
Tel. 0525-180 54

Fjällbacka
Tel. 0525-180 70

Hamburgsund
Tel. 0525-180 71

Adresser till biblioteken

Kundcenter

Tel. 0525-180 00
Fax. 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Telefon

Länkar

Facebooklogo

Bli vän med Biblioteket!

Nu finns Tanums bibliotek på Facebook. Lägg till oss som vän och du får snabbt reda på vad som händer på biblioteket!
Besök oss på Facebooklänk till annan webbplats.