Öppettider och kontakt

Sommartider på biblioteken 17 juni- 16 augusti

Tanums bibliotek
Måndag STÄNGT
Tisdag- onsdag kl. 12- 18
Torsdag- fredag kl. 10- 16
Midsommarafton fredag 21 juni STÄNGT

Fjällbacka bibliotek
Måndag kl. 15- 18
Torsdag kl. 10- 14

Hamburgsunds bibliotek
Måndag kl. 10- 14
Onsdag kl. 15- 18

Bullarens bibliotek
Tisdag kl. 13- 18

Ordinarie öppettider

Biblioteket i Tanumshede

Mån-fre 8-10 SJÄLVSERVICE
Mån-tors 10-18
Fre 10-17

Biblioteket Hamburgsund

Mån 10-14
Ons 15-18
Fre 10-14

Biblioteket Fjällbacka

Mån 15-18
Ons 10-14
Tors 10-14
Fre 15-17

Biblioteket Bullaren

Tis 13-18
Tors 10-16

Välkomna!

Personal

Andersson, Mikael

Biblioteksassistent, filialföreståndare
Bullaren, fakturor, fjärrlån

mikael.andersson@tanum.se

0525-182 34, 0525-180 54

Elg, Emelie

Bibliotekssamordnare

emelie.elg@tanum.se

0525-182 31

 

Hugoson, Annelie

Läs- och skrivtekniker

annelie.hugoson@tanum.se

070-609 28 33 OBS! Endast SMS


Joling, Anton

Barnbibliotekarie

anton.joling@tanum.se

0525-180 99


Lindqvist, Caroline

Biblioteksassistent, filialföreståndare Hamburgsund, Galleri Ranrike

caroline.lindqvist@tanum.se

0525-182 00, 0525-180 71


Larsson, Lisbeth

Filialföreståndare Fjällbacka bibliotek

lisbeth.larsson@tanum.se

0525-180 70


Olsson, Elenor

Biblioteksassistent, medieinköp, påminnelser och fakturor

elenor.olsson@tanum.se

0525-182 38


Randelhoff, Susanne

Studie- & skolbibliotekarie

susanne.randelhoff@tanum.se

0525-180 93


Sparre, Birgitta

Kultur- & fritidschef

birgitta.sparre@tanum.se

0525-182 32

 

Wirling, Helena

Kultursamordnare

helena.wirling@tanum.se

0525-182 33



Kontakt

Tanums Bibliotek

Huvudbiblioteket, Tanumshede
0525-182 35
biblioteket.tanum@tanum.se

Bullaren
0525-180 54

Fjällbacka
0525-180 70

Hamburgsund
0525-180 71

Adresser till biblioteken

Kundcenter

Telefon 0525-180 00
Fax 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30

Besöks/postadress

Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Telefon

Länkar

Facebooklogo

Bli vän med Biblioteket!

Nu finns Tanums bibliotek på Facebook. Lägg till oss som vän och du får snabbt reda på vad som händer på biblioteket!
Besök oss på Facebooklänk till annan webbplats.