Öppettider och kontakt

Ordinarie öppettider

Tanums bibliotek
Måndag - torsdag kl. 10-18
Fredag kl. 10-17

Lördagsöppet 30/10 och 20/11 kl. 11-15

Fjällbacka bibliotek
Måndag kl. 15-18
Onsdag kl. 10-14
Torsdag kl. 10-14
Fredag kl. 15-17

Hamburgsunds bibliotek
Måndag kl. 10-14
Onsdag kl. 15-18
Fredag kl. 10-14

Bullarens bibliotek
Tisdag kl. 13-18
Torsdag kl. 10-16

___________________________________________________

Personal

Andersson, Mikael
Biblioteksassistent, filialföreståndare Bullaren, fakturor, fjärrlån
mikael.andersson@tanum.se
0525-182 34, Bullaren 0525-180 54

Arnäs, Lise-Lotte
Barn- och ungdomsbibliotekarie, filialföreståndare Hamburgsund
lise-lotte.arnas@tanum.se
0525-182 35

Elg, Emelie
Barn- och ungdomsbibliotekarie samt IT
emelie.elg@tanum.se
0525-182 31

Gustafsson, Anna
Bibliotekarie, filialföreståndare Fjällbacka, programverksamhet
anna.gustafsson@tanum.se
0525-180 99

Hugoson, Annelie
Läs- och skrivtekniker
annelie.hugoson@tanum.se
070-609 28 33 OBS! Endast SMS

Malm Ramsvik, Sara
Samordnare bibliotek
sara.malmramsvik@tanum.se
0525-183 46

Olsson, Elenor
Biblioteksassistent, medieinköp, påminnelser och fakturor
elenor.olsson@tanum.se
0525-182 38

Randelhoff, Susanne
Studie- & skolbibliotekarie
susanne.randelhoff@tanum.se
0525-180 93

Sparre, Birgitta
Kultur- & fritidschef
birgitta.sparre@tanum.se
0525-182 32

Stenberg, Anneli
Litteraturpedagog
anneli.stenberg@tanum.se

Thingnes, Rhona
Bibliotekspedagog
rhona.thingnes@tanum.se
0525-186 84

Wirling, Helena
Kultursamordnare samt Galleri Ranrike
helena.wirling@tanum.se
0525-182 33



Kontakt

Tanums Bibliotek

Huvudbiblioteket, Tanumshede
0525-182 35
biblioteket.tanum@tanum.se

Bullaren
0525-180 54

Fjällbacka
0525-180 70

Hamburgsund
0525-180 71

Adresser till biblioteken

Kundcenter

Telefon 0525-180 00
Fax 0525-183 00
kommun@tanum.se

Måndag-fredag 8.00-16.30
Avvikande öppettider

Besöks/postadress

Kommunhuset
Apoteksvägen 6
457 81 Tanumshede

Tedacthuset
Storemyrsvägen 2
457 31 Tanumshede

Telefon

Länkar

Facebooklogo

Bli vän med biblioteket!

Tanums bibliotek finns på Facebook. Lägg till oss som vän och du får snabbt reda på vad som händer!

Besök oss på Facebook Länk till annan webbplats..